Fórum Než se zeptáte Zeptejte se

Podpora CZ/SK

Podporou uživatelů PCLinuxOSu je myšlena pomoc při potížích s nastavováním sytému, pomoc při hledání aplikací, při výběru vhodného grafického prostředí či zodpovídání dotazů o vhodnosti použití této distribuce.

K tomuto účelu slouží fórum, kde vám může poradit jak jiný uživatel, tak aktivní člen komunity. Zde také můžete vyhledat, zda-li již někdo nezodpověděl dotaz, který chcete položit. Na fóru vám tedy bude zodpovězen váš dotaz poměrně rychle.

Pro specifická témata o nasazení PCLinuxOSu, našich instalačních médiích, možnosti vytvoření speciální edice apod., jsme připravili formulář, skrze který můžete pokládat dotazy administrátorům PCLinuxOS.cz. Zodpovězení vašeho dotazu ale nebude tak rychlé, jak tomu bývá ve fóru.

Mezinárodní podpora

Ptát se samozřejmě můžete přímo ve fóru domovské stránky distribuce PCLinuxOS některým ze světových jazyků.

Dále je připravena služba PCLOS Talk, což je online podpora skrze XMPP / Jabber klienta. Jinými slovy se můžete ptát pomocí vašeho kecálka (např. Pidgin) v reálném čase. Tato služba je určena uživatelům, kteří vládnou anglickým jazykem. Popis služby a návod naleznete v PCLinxuOS Magazinu.