Komunitní repozitář

Co je to repozitář? Jak přidat CZ&SK repozitář? Obsah CZ&SK repozitáře

 

Náš komunitní repozitář jsme nazvali jednoduše CZ&SK repozitář. Obsahuje nastavení, která používáme pro naše komunitní média, aplikace či úpravy z naší dílny a v neposlední řadě také aplikace čí témata, které si vyžádají uživatelé PCLinuxOSu či přímo komunita. Obsah repozitáře si můžete prohlédnout skrze odkaz výše.

CZ&SK repozitář má na starosti Mank, který připravuje balíčky a také repozitář spravuje. Každý uživatel PCLinuxOSu může zažádat o zařazení libovolného programu a pokud splňuje daná kritéria, bude zařazen do repozitáře.

Pakliže se již nějaký program v našem repozitáři nachází a zaznamenali jste novější verzi, je dobré nás na to upozornit a program bude zaktualizován.

Jak žádat o zařazení programu do repozitáře?

V připravené sekci v našem fóru vytvoříte nové téma, které nazvete stejně, jako se jmenuje aplikace, kterou chcete do repozitáře zařadit. Samozřejmostí je, že aplikace musí být pro operační systém Linux. Jedním z dalších aspektů je aktivní vývoj aplikace. Pokud autor přestal vyvíjet aplikaci před několika lety, nebude pravděpodobně možné jí do repozitáře zařadit.

Více informací naleznete v tématu Jak žádat o přidání programu do repozitáře